Zimní Praděd
6.-8.února 2012

Hledal jsem takhle na internetu slevový voucher na pobyt na horách a našel přímo na Pradědu ve věži vysílače. Přišlo mi to romantické a tak začal náš prodloužený výlet. Měli jsme povolení vyjet autem z Hvězdy až na Ovčárnu, ale tam jsme museli auto nechat. Po telefonické dohodě pro nás přijel pán se sněžným skútrem a začalo to pravé dobrodružství. Přítelkyně seděla na skútru a já vyfasoval přídavný vozík. Kdo už na Pradědu někdy byl, tak ví, že vzdálenost Ovčárna – Praděd je zhruba 3,5 km. Celou cestu jsem se pokoušel točit video na foťák, ale umrzaly mi prsty na rukou a s každým hrbolem na cestě jsem nadskakoval tak, že jsem čekal, kdy mě vyklopí. Asi by si toho ani nevšimli a moje případné volání o pomoc by stejně zaniklo v hučení motoru a větru, který sílil s přibývající výškou. Nahoře mě trvalo dobrou minutu, než jsem slezl z vozíku. Pár teplých alkoholických nápojů mě vrátilo zpět mezi teplokrevné živočichy a už jsme se těšili na zítřejší lyžování.

Praded Praded Praded
Praded Praded Praded

Ráno však vypadalo, jak vypadalo. Vlastně nebylo nic vidět. Na lyžování to nevypadalo, ale přesto jsme se oblékli a provedli průzkumnou cestu kolem vysílače. A to doslova přímo kolem, tak na dva metry. Pokusil jsem se nafotit pár fotek a všechny jsou dnes vzácné, protože mi do pěti minut zamrzl kompakt. Nejprve zoom a pak i spoušť. Zvolili jsme tedy variantu ústup do základního tábora – místní hospody.

Praded Praded Praded
Praded

Odpoledne se mlha trochu zvedla a tak jsme provedli druhý pokus vyjít ven. Mráz byl ale stále dost velký, tak jsem nafotil panorama a zalezli jsme do postýlky s lahví šampusu, která byla v ceně voucheru.

Praded Praded Praded

Zapadající slunce jsem fotil jen z okna pokoje a okno hned zavřel, neboť s topením to moc nepřeháněli.

Praded

Jako náhradní program byl výlet na vrchol věže s rozhledem do okolí. Tady okna otevřít nešla, ale jak vidíte, fotit se dalo i přes ně.

Praded Praded Praded

Další den jsme si s přítelkyní vyjeli na Petrovy kameny, a protože se vyčasilo, dalo se i krásně lyžovat.

Praded Praded