Ukrajina - z Delyatynu do Vorochty
2.července 2013

Přináším vám ukázku jednoho dne z putování na Hoverlu. Tento začal v Deljatynu, na severním konci údolí, kterým jsme se mohli dostat až do Vorochty. Čekali jsme vesnici plnou dřevěných staveb a typických kostelů, ale byla tu nouze i o hotely. Našli jsme něco jako mini skanzen dvou kostelů a ty musely stačit jako fotomodely za všechny. Aspoň že množství komunistických pomníků všeho druhu jsme hledat nemuseli.

Deljatyn Deljatyn Deljatyn
Deljatyn Deljatyn Deljatyn
Deljatyn Deljatyn Deljatyn

Další místo na cestě údolím bylo Jaremče, kde jsme překročili řeku Prut.

Jaremče

Jaremče je už turisticky velice známé, takže veliká tržnice s upomínkovým zbožím pro nás nebyla překvapením. Navíc byla romanticky umístěna za mostem přes vodopád v dřevěných domcích. Nechyběla ani restaurace s Ukrajinskými dobrotami. Kostely se zde slaví dodnes, takže novostavba ve stylu pravoslavném není výjimkou. Pěkné, že ?

Jaremče Jaremče Jaremče
Jaremče Jaremče Jaremče

V Mikulčíně jsme narazili na místní pivovar s Huculským pivem. Vyráběli zde čtyři druhy včetně pšeničného a medového – to bylo moc dobré. Stáčeli je i do speciálních plastových lahví.

Mikulčín Mikulčín
Mikulčín Mikulčín Mikulčín

Vzpomínky na minulost, která je tady současností. Ale mají pořád ty parádní velké placaté čepice, jako záchodová deska. Takže ještě u piva vyfotit i nedaleký kostelík a pokračujeme.

Mikulčín Mikulčín
Tatariv

Torzo mostu jsme míjeli na okraji Tatariva, kde se silnice několikrát přetla s železniční tratí. I pánovi se z toho zatočila hlava a musel si lehnout do trávy. Nejspíš.

Tatariv Tatariv Tatariv
Vorochta Vorochta Vorochta

To už jsme sjížděli do Vorochty a z dálky nás zaujaly skokanské můstky. Tady bylo naše výchozí místo k zítřejšímu výstupu na Hoverlu.

Vorochta Vorochta Vorochta