Bobrava
21.května 2013

Dnes jsem se rozhodl pro malý cyklovýlet. Díky mé pozici bydliště se rozhoduji mezi severem a jihem. Vyhrál to jih, protože jsem si chtěl projet údolí řeky Bobravy. Takže jsem vyrazil po cyklostezce směr Olympia. Tu jsem naštěstí hned kousek za soutokem Svratky a Svitavy opustil. Všimněte si, jak je Brno od jihu krásné.

Bobrava Bobrava
Bobrava

Cílem mojí cesty nebyla jen Bobrava, ale hlavně zbytky mostů z Hitlerovy dálnice, kterých je tu docela dost. Hned první přetíná silnici u Nebovid. Pak jsem zvolil polní cestu směr Ostopovice, kde na mě čekal unikát.

Bobrava Bobrava Bobrava
Bobrava Bobrava

Jsou zde velice zachovalé pozůstatky i s křížením s chodbou pro pěší. Místo je velice fotogenické a působí až magicky.

Bobrava Bobrava Bobrava

Když budete pokračovat podél Ostopovic směrem na Troubsko, narazíte na další most. Nebýt těch pár stromů a keřů, jež zde vyrostly, vypadalo by to, jako stavba právě probíhala.

Bobrava Bobrava Bobrava
Bobrava Bobrava Bobrava

To už se moje kola otáčela ke Střelicím. Míjím Střelickou bažinku, podjíždím most Železňák a v Radosticích odbočuji na turistickou stezku Bobravským údolím. Cestou jsem potkal pár mlýnů, první byl Radostický. Všiml jsem si práce lidských rukou, které tu zpevňovali cestu. Vypadá to, že tu brzy bude asfaltka. Asi v polovině cesty mě potěšil romantický obraz kamenného mostu jako z pohádky. Další mlýn, tento se jmenuje Nový.

Bobrava Bobrava
Bobrava Bobrava Bobrava

Přítomnost lomu znamená, že se blížím k Želešicím. A jakmile projedu i kolem kostela v Přízřenicích, je jasné, že jsem co by kamenem dohodil zpět na cyklostezce a k domovu.

Bobrava Bobrava